Bydlení v otevřeném prostoru není vhodné pro každého

Ne každý sní o domku s velkou zahradou nebo o bytu s klasickou dispozicí. Pokud máte dobrodružnou duši, máte rádi velké, otevřené prostory a netradiční věci, loft pro vás bude ideální. Musíte ale počítat s určitými specifiky, které jinde nenajdete. Ať už jde o náročnější vytápění, absenci zdí nebo netradiční atmosféru, jedná se rozhodně o něco jedinečného, co jen tak někdo nemá. Co přináší svým obyvatelům tento jedinečný typ bydlení?

Útulný boho domov

Ideál pro kreativní duše

Lidé, kteří se v loftu cítí většinou dobře, musí být rozhodně nekonvenční, umělecké duše. Většina lidí má neustálou touhu po útulnosti, oddělených místnostech a soukromí. Jenže nic takového zde nenajdete. Příčky tu neexistují a jediné soukromí budete mít v koupelně a na toaletě. Některým lidem to ale naprosto stačí a vyhovuje. Veliký prostor, nekonečně vysoké stropy a všudypřítomná vzdušnost vám může poskytnout úžasný domov a místo ideální pro tvoření nových podniků, knih i uměleckých děl.

 

Kromě absence příček a oddělených místností musíte počítat ještě s jedním prvkem, a tím je schodiště. Naprosto dokonalé je samonosné schodiště KMKDesign.cz, které se do tohoto prostoru perfektně hodí. Bude působit vzdušně, jednoduše a přitom velmi elegantně. Navíc můžete vybírat z mnoha materiálů, stylů i krásných zábradlí. Pro některé jedince ovšem schody budou problém. Pokud máte potíže s kyčlemi nebo jste pokročilejšího věku, nebude to pro vás to pravé.

Byt otevřený prostor

Nepočítejte s tím, že to bude levné

Velkou nevýhodou jsou zde finance. Loftové byty rozhodně nejsou levné a budete se muset připravit na vysokou pořizovací cenu. Pokud se pro něj ovšem rozhodnete, jistě nebudete litovat, protože se jedná o naprostý luxus na trhu s nemovitostmi. Tento styl bydlení pochází z 60. let minulého století z New Yorku, kdy se začali bohémové přesouvat do nebytových jednotek v opuštěných továrnách, skladech nebo kotelnách. Tento trend se ovšem během let rozšířil po celém světě a dnes se jedná spíš o zálibu pro bohaté.