Jak poznat blížící se konec vztahu

Období po rozchodu je jedno z těch těžších, zvlášť pokud oddělení přišlo jako blesk z čirého nebe. Pokud se ale důkladně soustředíte na partnerovo chování, může vám to pomoci přijít na problém zavčasu a pracovat s ním, v některých případech dokonce i separaci předejít.

vztah prsty

Vždy je v opozici

Je naprosto normální, že se ve všem neshodnete a máte mnohdy odlišný názor. Pokud ale zaznamenáte odlišnosti v drtivé většině a snahu partnera stát vždy v opozici, naznačuje vám problém, který může postupem času vygradovat.

Tráví čas jinde

Z nefunkčního vztahu lidé utíkají, pokud tedy máte pocit, že svého milého nevidíte, začněte se situací zabývat. Může se jednat o přesčasy v práci, aktivity s přáteli, zkrátka cokoliv, aby utekl z domova.

Změna chování

Pokud se vám partner celkově nezdá, přijde vám, že je na něm něco jinak, na nic nečekejte a sedněte si spolu. Proberte, co se změnilo, proč se chová jinak a jak situaci vyřešit. Měl by být oporou, ale pokud se z opory stala kritika, je to vykřičník upozorňující na nefunkční vztah.
žena samota

Hádky

Hádky patří ke každému vztahu, někdy mají i pozitivní vliv tím, že se pročistí vody. Pokud jsou ale spory na denním pořádku, nevěstí to nic dobrého a standardem to rozhodně není.

Vyjádření citů

Na začátku vztahu je všechno růžové a frázi „miluji tě“ si říkáte stejně často, jako pozdrav. Dlouholeté vztahy pozbývají vzájemné vyznávání lásky, ale i přesto se najdou chvíle, kdy to cítíte a partnerovi to musíte sdělit. Pokud ale zmizí láska, zmizí i milostné rozpravy. A pokud je odpovědí na kouzelné slůvko mlčení, rozhodně to není dobrá zpráva.

Změna vzhledu

S novou známostí člověk chytne „druhou mízu“ a s tou přichází i změny zevnějšku. Začal o sebe protějšek více dbát? Mezi náznaky patří návštěva posilovny, kadeřníka, změna stylu oblékání nebo jiné stravovací návyky. Žádná změna se neděje jen tak, dost často za ní může být zodpovědná třetí osoba.